ساخت رنگ ساختمان استخوانی برای دیوار و راهنمای ترکیب رنگ های آن

رنگ استخوانی یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین در نقاشی ساختمان است، این نوع رنگ برای دیوار ساختمان استفاده می‌شود،رنگ استخوانی بسیار جذاب و زیبا است و خیلی از افراد به دنبال یادگیری ترکیب این نوع رنگ است، رنگ ساختمان ها اولین چیزی است که مهمان در اولین قدم به آن توجه خواهد کرد بنابراین رنگ دیوار هرچه زیباتر و جذابتر باشد، مهمان را مورد توجه قرار می‌دهد.

امروزه برای رنگ آمیزی ساختمان از ابزار های بسیار جدید و مدرن استفاده می‌شود و این نوع ابزار ها میتواند روند کار رنگ آمیزی را تسریع کند، قیمت این ابزار ها متأسفانه بسیار زیاد است و هر فردی توان خرید آن را نخواهد داشت.

رنگ ساختمان استخوانی

رنگ استخوانی ترکیب رنگ های مشکی،سفید و گل ماش است، که اگر هرکدام را به اندازه و میزان خود ترکیب کنید در آخر به رنگ استخوانی خواهید رسید، رنگ استخوانی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها نسبت به بقیه رنگ ها در زنگ آمیزی ساختمان است، البته کسانی هستند که علاقه ی بسیار زیادی به رنگ استخوانی دارند ولی توان ساختش را ندارند، در ادامه به نحوه ی ترکیب رنگ های استخوانی خواهیم پرداخت:

رنگ ساختمان استخوانی

  • برای شروع ساخت رنگ استخوانی ابتدا رنگ های مشکی و سفید، گل ماش رو ترکیب می‌کنیم،اگر بخواهید رنگ استخوانی معمولی داشته باشد باید از هر رنگ ۴ کیلوگرم استفاده کنید، و هر ۳ تا رنگ باهم ترکیب کنید تا به رنگ مورد نظر خود برسید،البته باید این ترکیب رو به خوبی تا حدود ۱۵ دقیقه بهم بزنید تا رنگ ها به خوبی باهم ترکیب شوند.

برای ترکیب رنگ استخوانی کرمی میتوانید چند قطره رنگ زرد را با چند قطره هم گل ماش ترکیب کنید،بعد این دو را به خوبی ترکیب کنید و با رنگ استخوانی معمولی ترکیب کنید تا به رنگ مورد علاقه خود برسید، این نوع رنگ بسیار طرفداران زیادی دارد و امروزه در هر خانه ای استفاده می‌شود.

  • ترکیب رنگ استخوانی روشن

برای ساخت رنگ استخوانی روشن به چند رنگ مختلف نیاز خواهید داشت، برای رنگ استخوانی روشن ترکیب استخوانی معمولی رو پیش خواهند رفت ولی در آخرین مرحله از رنگ سفید بیشتر استفاده میکنیم تا به رنگ استخوانی روشن برسیم، توجه کنید که اگر به خوبی ترکیب نشود رنگ خوبی نخواهید داشت، این نوع رنگ میتواند منزل شما رو بسیار زیبا کند

  • ترکیب رنگ استخوانی تیره

این نوع رنگ طرفداران نسبتاً کمی دارد، برای ساخت این نوع رنگ باید طبق ترکیب رنگ معمولی پی برید و در مرحله ی آخر رنگ مشکی رو چند قطره بیشتر بریزید تا رنگ استخوانی تیره داشته باشید،رنگ تیره استخوانی بیشتر در اتاق خواب ها به کار میرود و امروزه از این نوع رنگ بسیار کم استفاده میشود، قیمت رنگ ها امروزه بسیار زیاد شده است و حتی هزینه رنگ آمیزی آن توسط افراد متخصص هم روبه افزایش است، حتما برای رنگ آمیزی افراد حرفه‌ای را انتخاب کنید تا رنگی که ترکیب کردین به خوبی خود را نشان دهد.

ترکیب رنگ استخوانی تیره

نکات مهم در ترکیب رنگ استخوانی

برای ساخت رنگ استخوانی به هیچ وجه در رنگ سیاه زیاده روی نکنید، اگر به میزان استفاده نکنین رنگ مورد علاقه تون بدست نمی آید، امروزه ترکیب رنگ ها بسیار سخت و طاقت فرسا است و به همین دلیل افرادی با تولید کردن هر رنگی میتواند این سختی را از ما بگیرند، البته قیمت بسیار منصفانه ای هم دارد.

حواستان باشد تا از رنگ گل ماش به اندازه ی بسیار کم استفاده کنید تا رنگ بسیار زیبا و دقیقی داشته باشید، امروزه ایران یکی از بزرگترین تولیدکننده رنگ های روغنی است و کیفیت این رنگ ها بسیار بالاست، تعداد بسیار کمی از خارج کشور وارد ایران می‌شود و کیفیت متوسطی دارد.

ترکیب رنگ درب حیاط استخوانی

برای ترکیب رنگ استخوانی درب حیاط باید از ترکیب بالا استفاده کنید، به دلیل اینکه درب آهنی است برای نتیجه مطلوب، لازم است قبل از رنگ آمیزی درب حیاط، مراحل زیر را طی کنید:

1.در ابتدا باید درب را کاملا تمیز کنید تا گرد غبار اضافی بر روی درب از بین برود، برای از بین بردن ناهمواری های روی درب حیاط میتوانید از سمباده کمک بگیرید

2.قبل از شروع رنگ آمیزی درب حتما از ضد زنگ استفاده کنید، تا در طولانی مدت رنگ تغییر نیابد،ضد زنگ را به صورت یکنواخت رنگ کنید و بگذارید خشک شود در غیر اینصورت رنک ضد زنگ با رنگ اصلی ترکیب خواهد شد، و یک رنگ افتضاح خواهیم داشت.

3.بعد از انجام مراحل بالا، درب را به دقت بررسی کنید تا اگر ناهمواری یا زبری خاصی داشت با سمباده رفع کنید.

4.زمانی که تمام مراحل بالا را طی نمودید، رنگ اصلی را آماده کنید بعد از افراد حرفه ای برای رنگ آمیزی کمک بگیرید و اگر خودتان حرفه ی لازم را دارید شروع به رنگ آمیزی کنید، بعضی اوقات برای نتیجه مطلوب تر باید درب را دو الی سه دست رنگ آمیزی کنید.

بیشتر در فضای داخلی خانه رنگ استخوانی استفاده می‌شود، حتما در روز رنگ آمیزی کنید تا به مشکل نخورید، امروزه رنگ ها بسیار بی کیفیت شده اند، رنگ باکیفیت بسیار کم پیدا می شود،دستمزد برای رنگ آمیزی به صورت متری است برای مثال هر ۱ متر که رنگ شود ۱۰ هزارتومان می شود.

ترکیب رنگ درب حیاط استخوانی

نتیجه‌گیری

با ترکیب هر رنگی میتوان رنگ جدیدی ساخت و یادگیری روش ترکیب میتواند در رنگ آمیزی ساختمان بسیار کمک کند، ترکیب ها فرمول بسیار خاصی دارد که هر فردی که شغل آن نقاشی ساختمان است باید آن را یاد بگیرد، امروزه با جدید تر شدن فرایند تولید رنگ هر رنگی تولید میشود، در قدیم اینگونه نبود هر رنگ را باید با رنگ دیگری ترکیب می کردیم تا رنگ جدیدتری به دست آید.

ایران یکی از بهترین تولید کننده رنگ های روغنی در خاورمیانه است، و به کشور هایی مانند استرالیا، پاکستان، افغانستان، صادر می‌شود، رنگ های صادراتی صدردصد کیفیت بسیار مطلوبی دارد، و از لحاظ قیمت بسیار مناسب است.

هر ساختمانی باید هر ۲ الی ۳ سال رنگ آمیزی شود، چه بهتر است که از رنگ استخوانی استفاده شود، یکی از بهترین و پرفروشترین رنگ های ساختمانی است که تا امروز توانسته طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کند،در رنگ آمیزی حتما از ابزار های باکیفیت استفاده کنید تا به بهترین رنگ خود برسید.

نتیجه‌گیری

رنگ های سفید می‌توانند خانه ی شمارو بزرگتر از قبل نشان دهد، تحقیق هوایی در کشور آمریکا به وجود آمده است که رنگ سفید به دلیل هیچ رنگ دانه ای میتواند خانه ی شمارا بزرگتر از قبل نشان دهند و این یک خطای چشمی است، بس از رنگ های که در آن سفید ترکیب شده است غافل نشوید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما