انواع رنگ ساختمان بدون بو سازگار با محیط زیست مناسب

به ترکیب های مایع یا رزینی رنگ می گویند که پس از جامد شدن سطح یک ماده را با لایه ای نازک می پوشاند، این ماده به عنوان مخلوطی از مواد نامحلول با مایع روغنی یا آبی درست می شود،عموما بیشتر استفاده از این محصول برای رنگ ساختمان یا رنگ کردن ماشین و غیره می باشد.

در این مقاله سعی می کنیم درباره انواع رنگ ساختمان بدون بو سازگار با محیط زیست مناسب و ویژگی های مثبت آن توضیح دهیم امیدواریم از خواندن مطالب اطلاعات خوبی کسب کنید و خرید خود را با آگاهی انتخاب کنید.

رنگ ساختمان بدون بو

رنگ در قدیم بسیار استفاده می شد ولی مردم در زمان های گذشته از مخلوط فلزات به عنوان رنگدانه با چربی های حیوانی به عنوان مواد برای رنگ آمیزی و نقاشی های حیوانات و انسان ها استفاده می کردند با گذشت زمان رنگ های آماده و با کیفیت تر از جمله رنگ ساختمان بدون بو تولید شد که مورد استفاده زیادی قرار گرفت و همچنان نیز وارد بازار می شود.

رنگ و روکش با هم تفاوت دارد و هرکدام کارآیی جدایی دارند،رنگ معمولاً زمانی استفاده می شود که برای آن زیبایی و جنبه تزئینی باشد، در حالی که اصطلاح پوشش زمانی استفاده می شود که برای اهداف خاص دیگری استفاده می شود، اگرچه جوهرهای مورد استفاده در چاپ به عنوان یک فرآیند پوشش در نظر گرفته می شوند و دارای مواد آرایشی هستند.

همچنین رنگ یک ماده پوشش دهنده سطحی است که با یکی از روش های مناسب مانند قلم مو ، قلم مو غلتکی، اسپری سطح را در حالت مایع رنگ می کنند، سپس رنگ خشک می شود یا به عبارتی لایه رنگ از مایع به جامد تبدیل می شود و این لایه سطح را کاملاً می پوشاند و عموماً چند ده میکرومتر ضخامت دارد .

رنگ ساختمان بدون بو

سطوح به دو منظور رنگ آمیزی می شوند:

١_ حفاظت

٢_تزئین

رنگ برای محافظت از سطوح به روش های مختلف استفاده می شود. پوشش سطح با بهبود مقاومت در برابر ضربه و سایش، محافظت در برابر سایش مکانیکی را فراهم می کند.

مواد تشکیل دهنده رنگ

هر رنگی از چند جزء اساسی تشکیل شده است:

1- بایندرها: قسمت اصلی است که وظیفه حمل سایر اجزای رنگ را بر عهده دارد و ماده چسبنده تعیین کننده نوع رنگ است،آب، روغن، سلولز رنگ به ارزش بایندر و همچنین کیفیت آن به کیفیت مواد و توانایی آن در حل کردن اجزای مختلف بستگی دارد.

2- قواعد اولیه: منظور از پودر تشکیل دهنده رنگ است که همراه با ماده حامل، بافت اولیه رنگ را تشکیل می دهد.

3- اکسیدهای رنگی: همان هایی هستند که رنگ مورد نظر را به رنگ می دهند، این اکسیدها ممکن است یک رنگ، دو رنگ یا بیشتر باشند، مشروط بر اینکه یکنواختی وجود داشته باشد و هیچ واکنش شیمیایی روی رنگ اثر نگذارد.

4- افزودنی های کمکی: بهبود دهنده، تثبیت کننده و خشک کننده هستند و در واقع در صنعت رنگ از اهمیت بالایی برخوردارند، از جمله:

 • موادی برای جلوگیری از رسوب.
 • مواد برای جلوگیری از تشکیل پوسته.
 • مواد خشک شده.
 • مواد برای افزایش رقیق شدن مواد.
 • مواد براق.
 • مواد درخشنده لوفتی.
 • مواد برای افزایش انعطاف پذیری.
 • تثبیت کننده های رنگ.
 • مواد سخت کننده.
 • مواد برای افزایش مقاومت در برابر آب.
 • مواد مقاومت حرارتی را افزایش می دهند.
 • مواد مقاوم در برابر باکتری ها و انگل ها.
 • موادی برای افزایش مقاومت به خوردگی قوطی های حلبی.

مواد تشکیل دهنده رنگ

رنگ آمیزی باید به ترتیب مراحل زیر انجام شود:

دیوار ها را از گردو و غبار تمیز می کنیم.

بتونه روی دیوار برای ترک ها و سوراخ های روی دیوار استفاده می کنیم.

لایه اول رنگ مورد نظر را انتخاب کنیم.

لایه نهایی نیز با توجه به رنگ انتخابی کنیم.

هنگام شروع کار نقاشی باید به این نکته دقت کنیم. که شرایط آب و هوایی خوب باشد یعنی دما معتدل باشد زیرا سرمای شدید یا گرمای شدید کار رنگ آمیزی را خراب می کند و سختتر می شود بهترین زمان برای رنگ کردن ساختمان در اواخر پاییز و اوایل بهار است.

بتونه سبب می شود سطح دیوار صاف و یک دست شود، برای اینکه مطمئن شویم سطح دیوار صاف است با استفاده از لیزر نوری می توان آن را تایین کرد،اگر این مرحله به درستی انجام نشود رنگ آمیزی ساختمان با کیفیت نخواهد شد در نتیجه هزینه بیشتری نیز باید خرج کرد، پس از بتونه مرحله رنگ آمیزی آغاز می شود و سپس لایه نهایی را میزنیم تا سطح رنگ یک دستی به خود بگیرد، اور بتوانیم سه لایه رنگ به صورتی که لایه ها خشک شوند و لایه بعدی را شروع به زدن کنیم نتیجه موفق تری خواهیم گرفت.

رنگ ها و تاثیر آن بر روحیه

رنگ های رنگی دنیای ما را زیباتر می کنند و بر روحیه ما نیز تاثیر می گذارند. برای مثال، طرح‌های رنگی خاص در مدارس به بهبود تمرکز دانش‌آموزان کمک می‌کند، در حالی که در بیمارستان‌ها، رنگ‌هایی که با دقت انتخاب شده‌اند به ایجاد احساس مثبت در افراد کمک می‌کنند.

رنگ ها و تاثیر آن بر روحیه

رنگ ها از جان مردم محافظت می کنند

با نگه داشتن امکانات و تجهیزات در شرایط خوب، رنگ ها به محافظت از یکپارچگی زیرساخت ها، ساختمان ها و تجهیزات کمک می کنند تا برای استفاده ایمن باقی بمانند، بنابراین از بسیاری از حوادث احتمالی در هر سال جلوگیری می کنند.

بسیاری از ساختمان‌های مدرن از رنگ‌های مخصوص برای حفاظت غیرفعال و جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی استفاده می‌کنند زیرا این رنگ ها اسکلت فولادی را عایق کرده و از گرمای شدید محافظت می کنند بنابراین ساختمان می‌تواند تا دو ساعت بیشتر از حد معمول در برابر آتش‌سوزی مقاومت کند، که زمان اضافی بسیار ارزشمندی برای تیم‌های آنش نشانی و شرایط اضطراری است.

انواع رنگ های مدرن و جدید که اکثرا بدون با و سازگار با محیط زیست نیز هستند عبارتند از:

رنگ روغن، رنگ پایه آب، رنگ مخملی، رنگ لیمویی، رنگ اپوکسی، رنگ مرمر، رنگ کاغذ دیواری، رنگ پلاستیک، رنگ کاپریس،رنگ لاک و غیره.

هنگام انتخاب رنگ ها ممکن است نیاز باشد چند رنگ را با هم ترکیب کنید تا رنگ دلخواهتان درست شود و رنگ مناسبی به دست آید، تا خشک شدن کامل آن ها به آن ها دست نخورد و چیزی روی دیوار نصب نشود.

کارهای نقاشی نیاز به دقت و تسلط و خلاقیت دارد زیرا تمامی مراحل عملی هستند و رنگی باید تهیه شود که از کیفیت عالی و درجه یک برخوردار باشد.

انواع رنگ های مدرن و جدید که اکثرا بدون با و سازگار با محیط زیست نیز هستند عبارتند از:

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت ما و دیدن انواع رنگ های با کیفیت، اصل و قیمت های درج شده آن به راحتی رنگ مورد نظر خود  را انتخاب و سفارش خود را تکمیل کنید،ضمنا مسئولان فروش ما آماده پاسخگویی هرگونه سوالی در این زمینه از جانب شما هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما